Buty i torebki

Jak dobrać buty do swojego typu sylwetki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Buty są nieodłącznym elementem naszego stroju i stanowią ważny element naszego stylu. Dlatego warto wiedzieć, jak dobrać odpowiednie buty do swojego typu sylwetki. W tym artykule podpowiemy, jakie modele butów najlepiej pasują do różnych typów sylwetki.

Sylwetka klepsydry

Sylwetka klepsydry charakteryzuje się wąską talią i proporcjonalnymi biodrami i ramionami. Osoby o takiej sylwetce powinny postawić na buty, które podkreślą ich kobiece kształty. Idealne będą więc buty z odkrytymi palcami lub piękne szpilki, które wysmuklą nogi.

Sylwetka gruszki

Sylwetka gruszki charakteryzuje się wąską górną częścią ciała i pełniejszymi biodrami i udami. Osoby o takiej sylwetce powinny unikać butów, które dodają objętości do dolnej części ciała. Lepiej postawić na buty, które wysmuklą nogi, np. czółenka na wysokim obcasie lub botki z obcasem optycznie wydłużające nogi.

Sylwetka jabłko

Sylwetka jabłko charakteryzuje się pełniejszą górną częścią ciała i węższymi biodrami. Osoby o takiej sylwetce powinny unikać butów, które dodają objętości do górnej części ciała. Lepiej postawić na buty, które optycznie wydłużają nogi, np. botki na płaskiej podeszwie lub szpilki z delikatnym obcasem.

Sylwetka prostokątna

Sylwetka prostokątna charakteryzuje się równomierną budową ciała, bez wyraźnie zaznaczonej talii. Osoby o takiej sylwetce powinny postawić na buty, które optycznie wydłużą nogi i dodadzą proporcji. Idealne będą buty z wąską cholewką, np. kozaki lub szpilki.

Sylwetka trójkąta

Sylwetka trójkąta charakteryzuje się szerszymi biodrami i węższymi ramionami. Osoby o takiej sylwetce powinny postawić na buty, które zrównoważą proporcje między górną i dolną częścią ciała. Idealne będą botki na płaskiej podeszwie lub buty na koturnie.

Sylwetka klepsydry z tłuszczem na brzuchu

Sylwetka klepsydry z tłuszczem na brzuchu charakteryzuje się kobietami, które posiadają wąską talię, proporcjonalne ramiona i biodra, ale jednocześnie posiadają tłuszcz na brzuchu. Dlatego buty powinny pomóc w wyrównaniu proporcji ciała, ale jednocześnie nie przyciągać uwagi do brzucha. Najlepsze będą buty na płaskiej podeszwie lub z niskim obcasem, które wydłużą nogi, np. klasyczne baleriny lub espadryle.

Sylwetka okrągła

Sylwetka okrągła charakteryzuje się pełniejszą sylwetką i brakiem wyraźnie zaznaczonej talii. Osoby o takiej sylwetce powinny postawić na buty, które optycznie wydłużą nogi i wysmuklą sylwetkę. Idealne będą buty z obcasem optycznie wydłużającym nogi, np. szpilki lub kozaki na wysokim obcasie.

Polecane artykuły
Buty i torebki

Wybrane cechy dobrego obuwia roboczego - na przykładzie ocieplanych trzewików

Poruszamy temat cech dobrego obuwia roboczego, na bazie ocieplanych trzewików, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort pracy w każdych warunkach.
Czytaj więcej
Buty i torebki

Jak prawidłowo pielęgnować obuwie z naturalnej skóry: poradnik dla miłośników streetwearu

Odkryj sprawdzone metody i najlepsze praktyki na pielęgnację obuwia wykonanego z naturalnej skóry, niezbędnych dla każdego miłośnika streetwearu.
Czytaj więcej
Buty i torebki

Jak stylizować buty marki Twinset dla kobiet o mocnym charakterze

Odkryj unikalne sposoby stylizacji butów Twinset, które podkreślą twoją mocną osobowość. Nasz przewodnik pomoże ci stworzyć wyraziste i modowe stylizacje na każdą okazję.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *