Nosisz okulary? Podpowiadamy, jak dobrać do nich makijaż
Twarz i makijaż

Nosisz okulary? Podpowiadamy, jak dobrać do nich makijaż

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

O ile dzięki okularom zdecydowanie lepiej widzimy, to jednak kłopotliwe staje się pomalowanie oczu czy brwi. Nieprecyzyjny ruch czy źle dobrane kolory mogą niepotrzebnie zniekształcić oczy lub nadać nam wrogiego wyglądu, a zbyt długie rzęsy mogą haczyć o szkła. Jak temu zaradzić? Przedstawiamy praktyczne wskazówki, dzięki którym okulary i makijaż stworzą duet idealny.

Plusy i minusy – szkła mają duże znaczenie

W zależności od wady wzroku można być krótkowidzem, czyli nosić minusy, albo dalekowidzem i mieć plusy. Wbrew pozorom to bardzo ważna informacja pod kątem wykonywania makijażu. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o to, że szkła minusowe optycznie pomniejszają oczy, plusowe – powiększają.

W pierwszym przypadku podczas malowania warto wykorzystać białą bądź cielistą kredkę na dolnej linii wodnej. Nie trzeba też obawiać się perłowych, brokatowych i jasnych cieni do powiek i przydymionych kresek. Natomiast w drugim lepiej uważać ze wspomnianymi kosmetykami, które sprawiają, że oczy wydadzą się jeszcze większe, niż są w rzeczywistości. Idealnie zaś sprawdzą się matowe cienie neutralne i w ciemniejszych kolorach.

Precz z niedoskonałościami

Okulary, nawet te najbardziej minimalistyczne, przyciągają uwagę. Ważne jest zatem zadbanie o to, by okolica pod oczami prezentowała się jak najlepiej – worki czy cienie powinny być zakamuflowane korektorem i przypudrowane delikatnym kosmetykiem rozjaśniającym.

Pamiętajmy przy okazji, by w okolicy nosa nie nakładać dużej ilości podkładu. Wówczas istnieje ryzyko, że zbierze się on nieestetycznie na oprawkach i zważy się.

Brwi jako idealna rama oka

Brwi zawsze tworzą ramę oka, dopełniając cały makijaż i wpływając na kształt twarzy. Nie inaczej jest w sytuacji, gdy nosimy okulary, choć niekiedy oprawki mogą być na tyle grube, że będą je niemal w całości zasłaniać. Bez względu na to wszystko brwi zawsze muszą być idealnie wyregulowane, rozczesane oraz podkreślone, na przykład miękką kredką.

Maksymalnie pogrubione i wydłużone rzęsy kontra okulary

Nic tak nie podkreśla spojrzenia jak starannie wytuszowane rzęsy. Ten jeden element potrafi wydobyć z naszych oczu to, co najlepsze. Niestety czasami okazuje się, że długie rzęsy zahaczają o szkła. Jak temu zaradzić? Wystarczy przed pomalowaniem podkręcić je zalotką. 

Mocne oprawki = mocny makijaż?

Niektóre z nas preferują delikatne, niemal niewidoczne oprawki, inne zaś stawiają na mocny kontrast. Okulary w wyrazistym kolorze muszą współgrać z naszym typem urody oraz kolorem oczu. Jeśli zaś pragniemy mieć smoky eyes, wówczas trzymajmy się stonowanej kolorystyki i nie wychodźmy poza oprawki.

Kolor ust a okulary – czym się kierować?

Makijaż to nie tylko twarz czy oczy, ale również usta. Powszechnie przyjęło się, że jeśli podkreślamy oczy, wówczas usta pozostają neutralne i na odwrót. Ta sama zasada obowiązuje przy noszeniu okularów. Mocne oprawki równają się neutralnym ustom. Wyjątkiem są specjalne okazje i wieczorne wyjścia. Wówczas błyszczyk możemy zamienić na karminową pomadkę.

Zdj. główne: Susan Duran/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wsparcie rodzinne pomaga w procesie pokonywania uzależnień?
Jak wsparcie rodzinne pomaga w procesie pokonywania uzależnień?
Artykuł analizuje, jak wsparcie rodziny przyczynia się do skutecznego zwalczania uzależnień w kontekście psychologii. Poznaj naukowe spostrzeżenia i praktyczne metody.
Sklep z butami sportowymi – gdzie kupić najlepsze obuwie sportowe?
Sklep z butami sportowymi – gdzie kupić najlepsze obuwie sportowe?
Dobrze dobrane buty sportowe to klucz do sukcesu podczas treningów oraz zawodów. Jednak znalezienie odpowiedniego modelu może być trudne, dlatego warto zwrócić uwagę na sklepy z butami sportowymi, które oferują szeroki wybór obuwia i profesjonalne doradztwo.
Jak wykorzystać akcesoria do ćwiczeń i rehabilitacji dla poprawy kondycji fizycznej?
Jak wykorzystać akcesoria do ćwiczeń i rehabilitacji dla poprawy kondycji fizycznej?
Odkryj jak akcesoria do ćwiczeń i rehabilitacji mogą efektywnie wspomóc poprawę kondycji fizycznej. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o praktycznych aspektach ich zastosowania.
Ostatnie wpisy